Отборът на Жирона направи равенство 2:2 срещу тима на Алавес в среща от 35-ия

...

Гол в 99-ата минута може да лиши Жирона от среброто

Отборът на Жирона направи тъждество 2:2 против отбора на Алавес в среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. За шлагера на сезона головете отбелязаха Ерик Гарсия и Янхел Ерера (44’), а за домакините се разписа на два пъти Йон Гуриди (12’, 90’+9’).

По този метод “каталунците ” направиха неверна стъпка в битката за сребърните медали и при възможна победа на Барселона през уикенда ще има нова смяна още веднъж на второто място единствено три мача преди края на шампионата.

Гостите продължиха да бъдат по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме. В 47-ата минута Иван Мартин отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Оуоно, предзва Спортал.

Жирона продължи да натиска, а в 50-ата минута на Оуоно му се наложи да прави ново феноменално избавяне, откакто отрази мощен изстрел на Артьом Довбик в 50-ата минута.

Дълбоко в добавеното време даже се стигна до сдърпване сред футболистите на Алавес и доктора на Жирона, който оказва помощ на пострадалия Ян Коуто.

В деветата минута на добавеното време Алавес успя да изнерви максимално Жирона и трагично изравни. Йон Гориди се оказа най-съобразителен след безредие в наказателното поле на гостите след изсипана топка и съумя да прати топката в мрежата, с цел да донесе точката на своя отбор.
Източник: petel.bg